Bloczek PULLEY EXTRA opinia eksperta

Każdy zajmujący się pracami wysokościowymi prędzej czy poźniej stanie przed koniecznością zakupu bloczka lub bloczków do systemów wyciągowych. Są one bardzo praktycznym, a często wręcz nieocenionym elementem budowania systemu wspomagającego pracę.

Bloczek PULLEY EXTRA to prosty bloczek o ruchomych okładzinach nadaje się do wszystkiego, ale należy pamiętać, że ma swoje ograniczenia. Doskonały do prostych i skomplikowanych układów wyciągania podczas transportu i ratownictwa. Stosowałem go w układach zarówno wyciągowych ciągłych przy transporcie, jak i okazjonalnym opuszczaniu stalowych elementów. Kształt oraz wielkość korpusu/okładzin powoduje, że doskonale się nim operuje. 

Doskonałe parametry – obciążenie niszczące to 32kN w głównym punkcie wpinania bloczka. Można go zastosować do czynności auto-ratowniczych oraz podczas transportu ludzi, ponieważ ma właściwy margines bezpieczeństwa. Główny otwór bloczka zapewnia wpięcie dwóch lub nawet trzech karabinków na raz, dlatego świetnie się sprawdził podczas prac wyciągowych wspomagających przedstawienie w Teatrze Starym w Krakowie, gdyż był rozpięty pomiędzy trzema punktami mocującymi.

Reasumując PULLEY EXTRA– to stworzony do ratownictwa, oraz ciężkiej pracy w brudzie i pod dużymi obciążeniami bloczek. Warty polecenia.

Darek Porada