ONYX – opinia eksperta

ONYX ma płaską konstrukcję pasa biodrowego i taśm udowych z pianką EVA obszytych oddychającą tkaniną. Używając na sztucznej ścianie oraz w upalne dni doceniłem wygodę podczas noszenia. Taśmy udowe nie posiadają regulacji obwodu
(szczerze mówiąc nigdy nie była mi potrzebna), a zamiast tego mają elastyczną gumkę, która zapewnia przyleganie do taśm do powierzchni ud. Dla przyzwyczajonych do ściślejszego dopasowania, które czasem zwiększa komfort podczas dłuższego wiszenia, to rozwiązanie może być ciut niewygodne. Perfekcyjnie rozwiązany jest system wzmocnień miejsc narażonych na przetarcia ze względu na częsty kontakt z liną. Zarówno łącznik na pasie biodrowym jak i na pasie udowym jest obszyty odporną na ścieranie tkaniną.

Uprząż ma jedną regulowaną klamrę na pasie biodrowym. Wykonana jest ze stali nierdzewnej, taśma gładko się przez nią przesuwa. Regulacja jest wyśmienita. Ułatwieniem dopasowania jest tzw. system BMI – metoda przewlekania taśmy regulacyjnej pasa biodrowego przez wyściełaną część, w odpowiednim miejscu aby właściwie dopasować rozmiar. Podnosi to komfort użytkowania, gdyż utrzymuje wyściółkę na swoim miejscu, izolując ciało od taśmy regulacyjnej. Doceniam możliwość całkowitego rozpięcia klamry Rock&Lock pasa biodrowego, bo to ułatwia np. jego wypranie.

Cztery, sztywne pętle sprzętowe wzbudziły moje uznanie ze względu na łatwość wpinania sprzętu. Mają wyprofilowany kształt, spłaszczony w miejscu wszycia w pas biodrowy, okrągły do wpinania sprzętu. Są wystarczająco przestronne, aby pomieścić mnóstwo ekspresów i ekwipunku.

PLUSY

– doskonała uprząż do wspinaczki treningów na sztucznej ścianie, wspinaczki sportowej w skałach i tradycyjnej;
– lekka – 335 g (roz. M) i komfortowa;
– prosta konstrukcja taśm udowych oraz regulacja obwodu pasa biodrowego;
– świetnie wykonana, dopracowane szczegóły.

MINUSY

– mało zróżnicowana kolorystyka;
– mało wygodny system wpinania pozostałości taśmy regulacyjnej;
– jest to uprząż typowo panelowo-skałkowa.

Zobacz w naszym sklepie

Darek Porada