Uprząż BODY – prostota na wagę złota

Przy pracach wysokościowych niezwykle ważne jest, by do określonego rodzaju czynności dobrać właściwą ochronę przed upadkiem z wysokości. Obserwuję czasami sytuację, gdy podczas imprezy/koncertu, technik wymieniający filtr lub uszkodzoną lampę, odziany jest w ciężko zbrojną uprząż, która jest tylko utrapieniem dla niego. A co gorsza, ponieważ jest np. niedopasowana, pomija stosowanie środków bezpieczeństwa.

Uprząż BODY jest zgodna z normami, posiada oznakowane miejsca do wpinania asekuracji. Służy do tego metalowy O-ring z przodu, zgodny z normą z EN 361 jak i tylny punkt wpięcia.

Uprząż łatwa w regulacji i w dopasowaniu do użytkownika. Posiada cztery klamry Easy-Lock oraz jedną Speed. Dla użytkowników są dostępne dwa rozmiary. Dzięki temu odpowiada to pełnemu zakresowi wzrostu od 150 do 210 cm.

Zdecydowanie jestem zwolennikiem minimalizmu. Używam minimum sprzętu, który zapewni bezpieczeństwo. Dlatego szczerze zalecam do prostych prac, gdzie nie występuje potrzeba zjazdu, podchodzenia po linie uprząż tego typu.

Po pierwsze, zapewnia dostateczną swobodę ruchu oraz operatywność. Można ją szybko założyć, co w sytuacjach podczas imprezy, gdy wiele awarii lub niespodziewanych problemów ze sprzętem jest kwestią szybkiej naprawy jest bezcenne. Oczywiście stosowanie prostych rozwiązań ma swoje wady. Ale zawsze musi występować element planowania, w jaki sposób będziemy prowadzić asekurację podczas określonych czynności.

Po drugie jest lekka i łatwa do regulacji. Po trzecie, wraz z systemem asekuracji zarówno poziomej jak i pionowej zapewnie całkowitą ochronę przed upadkiem z wysokości.

Oczywiście zastosowanie tego typu uprzęży nie ogranicza się tylko do branży sceniczno – koncertowej. Szeroka gama zastosowań, od budownictwa – pracy na rusztowaniach, odśnieżaniach dachów, prac dekarskich, prace na magazynach wysokiego składowania, po parki linowe, to dowodzi uniwersalności tej uprzęży.

Pamiętajmy !

Ważnym elementem przy doborze uprzęży jest wstępna analiza – opracowanie zarządzania ryzykiem i dopasowanie środków bezpieczeństwa do konkretnego zagrożenia.

PODSUMOWANIE

To co jest zaletą – prostota i uniwersalnosć może być również wadą. Uprząż nie nadaje się bez modyfikacji (poprzez zainstalowanie dodatkowych elementów) do skomplikowanych czynności asekuracyjnych jak zjazdy lub praca w podparciu !

 

Zobacz w naszym sklepie

Dariusz Porada