ROOF MASTER – wysoki standard

Intensywny sezon pracy przy eventach  spowodował, że gwałtownie potrzebowałem nowej uprzęży, która zastąpi moją starą i wysłużoną. Mój wybór padł na ROOF MASTER.
Pierwsze wrażenie – to lekka, w pełni regulowana kompletna uprząż. Dość filigranowa jak na współczesne standardy producentów.
Posiada nietypowe rozwiązanie – Motion System (MS). Otóż umożliwia on mobilność bez względu na stosowany system asekuracji. Dla mnie, gdzie różnorodność działań – od przemieszczania się po poziomych lub skośnych kratach, po zjazdy na linie czy pracy polegająca na sięganiu do elementów poniżej lub powyżej, system okazał się genialny. Z przodu uprzęży, MS składa się z czarnego pierścienia z lekkiego stopu jako łącznik między pasem biodrowym, pętlami na nogi i szelkami z wyściełanymi pasami naramiennymi. Doskonale wpina się w niego przyrząd zjazdowy lub lonże asekuracyjne, gdyż jego poprzeczne ustawienie doskonale współgra z karabinkami. Ta ruchomość systemu daje poczucie prawdziwej swobody podczas przyjmowania różnej pozycji roboczej – w zjeździe czy podparciu.

Przedni pierścień D ze stopu lekkiego w kolorze czerwonym i taśma na szelkach z tyłu również w kolorze czerwonym jednoznacznie określają miejsca wpięcia lonży z amortyzatorem. Ciekawostką jest zastosowanie dwóch różnych klamer na pasie biodrowym, standardowa z jednej strony i Speed po lewej stronie. Rozwiązanie to wyśmienicie skraca czas zakładania uprzęży. Wbrew pozorom dużo klamer rozpinanych całkowicie, wcale nie przyspiesza ubierania czy zdejmowanie uprzęży. W sytuacji, gdy zakładanie i zdejmowanie uprzęży wymusza organizacja pracy to idealne rozwiązanie !

Boczne elementy z taśmy do wpinania karabinków z lonży pozycjonującej tu doskonały pomysł – zyskujemy na wadze, mogą być używane maksymalnie z dwoma karabinkami.

PODSUMOWANIE

ZALETY:
– zwarta konstrukcja, mało elementów metalowych po bokach uprzęży;
– doskonała mobilność dla użytkownika;
– świetne rozłożenie elementów do mocowania narzędzi;
– uniwersalność zastosowania.

WADY:
– masywny pas biodrowy – czasem przeszkadza podczas głębokich sięgnięć;
– brak przynajmniej po jednej pętli sprzętowej z przodu uprzęży.

 

Ponieważ nie ma tu tradycyjnych pętli sprzętowych, uchwyty sprzętowe to element z tworzywa z wieloma otworami. Użytkownik może przewlec repsznur przez otwory dowolnie, w celu utworzenia pętli sprzętowej. Można wpiąć karabinki tzw. sprzętowe dla torby narzędziowej maksymalna nośność każdego otworu 10 kg. Nic nie stoi na przeszkodzie by w odpowiednie miejsca wpiąć tez karabinki typu PORTER. Idealna propozycja dla tych ktorzy chcą personalizować swój sprzęt.

 

Motion System zapewnia precyzyjne pozycjonowanie i maksymalny komfort ruchu podczas pracy. Z przodu uprzęży, składa się z czarnego pierścienia ze stopu lekkiego, który działa jak łącznik między pasem biodrowym, pętlami na nogi i szelkami z wyściełanymi pasami naramiennymi. Doskonale wpina się w niego wszystkie niezbędne przyrządy, karabinki.

 

Dariusz Porada